
Electrocompaniet laitteiden muotoilu on saanut inspiraationsa Norjan kauniista luonnosta. Jokainen Electrocompaniet tuote on suunniteltu ja valmistettu Norjan länsirannikolla. Toisin kuin muut valmistajat, tuotteita ei vain koota, vaan myös osat ja komponentit valmistetaan Norjassa. Kun koko tuote tehdään Norjassa alusta loppuun voidaan varmistaa korkein mahdollinen laatu.
Electrocompaniet RENA SA-1 sisältää sekä Striimerin että pienen, mutta voimakkaan digitaalisen vahvistimen kaiuttimien liittämistä varten. RENA SA-1:n voit littää jo olemassa oleviin kaiuttimiisi ja se kykynee ajamaan suurempiakin kaiuttimia helposti. RENA SA-1 on ideaali tuote kun haluat vaihtaa isokokoisen järjestelmäsi pienempään ja kompaktimpaan tai haluat jatkaa passiivikaiuttimien käyttöä striimaus ominaisuuksia hyödyntäen. Voit jopa lisätä langattoman SIRA L-1 Subwooferin tuomaan järjestelmääsi lisää potkua.
Tekniset tiedot:
Vahvistin & DAC
• 2 x 75W D-luokan vahvistin
• DAC 192kHz/24bit
• 32-bit floating-point DSP
Kotel
• Tukeva alumiinikotelo
Liitännät
• 1 x USB ulkoista kiintolevyä varten
• 1x S/PDIF TOSLINK sisääntulo
• 1x S/PDIF COAX sisääntulo
• 1 x Gigabit Ethernet (1000Mbps)
• 1 x Coaxial S/PDIF ulostulo
• 1 x Stereo analog RCA ulostulo
• 2 x Kaiutin terminaali
Langattomat yhteydet
• Advanced 802.11 AC WiFi with MIMO
• 96 kHz/24bit Langattomien kaiuttimien liittämiseen
Streamaus ominaisuudet:
• Airplay
• Spotify Connect
• TIDAL
• WiMP
• Qobuz
• Internet Radio
Linkki valmistajan sivulle
Ota yhteyttä henkilökuntaamme mikäli tarvitset lisätietoja tästä tuotteesta. Asiantuntijamme auttavat mielellään sinua askarruttavissa kysymyksissä!